Squash

Squash Alstar

SQUASH – Gra bardzo dobrze znana na świecie, u nas powoli zaczyna zdobywać rzeszę miłośników szczególnie w kręgu biznesmenów.

Squash ma już ponad 100 lat. To sport uprawiany w 153 krajach świata. Jest prawnukiem powstałego w XVI w. tzw tenisa królewskiego. Ok. 1830 roku uczniowie jednej z elitarnych angielskich szkół dla chłopców odkryli, że o wiele ciekawiej i trudniej gra się z użyciem przekłutej piłeczki, która przy zderzeniu ze ścianą lekko się rozgniata (ang. „squash” – „rozgniatać, miażdżyć”) i nie odbija tak jak piłki do tenisa. Nowy wariant szybko się przyjął i już wkrótce squash został oficjalnie uznany za odrębną dyscyplinę sportową.

 

Dlaczego warto grać?

Wystarczy godzina gry, by poczuć się całkowicie zmęczonym fizycznie i zrelaksowanym psychicznie. Efekt ten uzyskujemy dzięki prostym zasadom i bardzo dynamicznej grze na niewielkiej powierzchni. Grać w squasha mogą osoby powyżej 10 roku życia, które są w stanie uderzać gumową piłeczkę rakietą nieco mniejszą od tenisowej.

Suash to gra na najwyższym poziomie. Należy do najdynamiczniejszych gier świata. Doskonale poprawia wydolność fizyczną organizmu jak i jego sprawność psychomotoryczną.

Ogłoszenie

Z przykrością informujemy iż od dnia 1 stycznia 2020r. Siłownia Alstar kończy swoją działalność.

Utrzymana zostaje usługa wynajmu kortu do Squasha.